Select Page

Z učenci tretjih razredov smo v petek, 18. 9. 2015, izvedli naravoslovni dan na temo: Voda. Voda je brez okusa, brez barve, brez vonja in življenju nujno potrebna. Cilj tega dne je bil, da učenci pridobijo nova znanja o vodi in da preko poskusov sami pridejo do rezultatov, ki jih nato tudi zabeležijo. To smo jim omogočile preko ogleda dveh kratkih dokumentarnih filmov O vodi in risanke: Radovedni Jaka – Kdaj se bo voda vrnila? Učenci so bili ta dan tudi aktivni. V razredih so v manjših skupinah med seboj sodelovali in opravljali poskuse povezane z vodo: Magični prst, Mešanje tekočin, Kaj plava, kaj potone?, Cvet se odpre, Cvetovi na papirju. Imeli smo tudi lepo vreme, zato smo zadnjo uro izkoristili in odšli na šolsko igrišče, kjer so se učenci igrali z milnimi mehurčki, ki smo jih pripravili sami. Ob tem so se zabavali in mehurčke med seboj primerjali. Za zaključek pa smo stekli v šolo, saj nas je nazaj v šolo prepodil rahel dež, ki se je spustil z neba.

 

Zapisala: Anita Tancik

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost