Select Page

Z učenci smo se razredničarke in njihove spremljevalke  v mesecu oktobru odpeljale v Ljubljano. Tam smo se odpravili v prostore Kids Lab Cvetka Eprovetka, kjer so učenci pod budnim očesom specializiranih strokovnjakov, študentov Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani izvajali kemijske poskuse. Po različnih postopkih so ugotavljali in eksperimentirali kateri sadež in katera zelenjava vsebuje največ C vitamina. Delo  je bilo  učencem zanimivo, saj so bili večino časa aktivni in med seboj sodelovali. Nekateri učenci so se prvič srečali tudi z nekaterimi  pripomočki, ki so jih potrebovali pri izvajanju kemijskih poskusov. S pomočjo enostavnih, zabavnih in varnih kemijskih poskusov pa so pri nekaterih učencih študentje zagotovo prebudili zanimanje za naravoslovne znanosti.

 Zapisala: Anita Tancik

(Skupno 184 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost