Select Page

V petek, 9. 10. 2015, je bil za učence 6. razredov  kulturni dan.

V Lutkovnem gledališču Ljubljana so si najprej ogledali predstavo  Emil in detektivi. To ni le kratkočasna detektivska  zgodba o Emilu in njegovih prijateljih, ki najdejo in razkrinkajo zmikavta, ampak je predvsem zgodba o (materialni) revščini in (notranjem) bogastvu.

Po končani predstavi so odšli v spremstvu učiteljic  še na Ljubljanski grad. Tam so  učenci pod vodstvom grajskih vodnic  raziskovali zgodovino gradu. Ogledali so si stalno muzejsko postavitev – Kaznilnico ter po nastanku starejši Plemiško ječi in Ječo na prostem. V kapeli sv. Jurija so spoznali heraldiko, na koncu pa so se povzpeli na razgledni stolp, kjer se je ponujal lep pogled na Ljubljano.

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost