Select Page

V petek, 15.12.2017, smo imeli učenci drugega razreda kulturni dan. Ob 8.30 smo se  zbrali v učilnici in se seznanili z vsebino in ilustracijami knjige Svetlane MAKAROVIČ »Sapramiška«. Zgodbica pripoveduje o miški, ki dobi tri slastne lešnike, a do okusnega jedrca žal ne more, ker si zlomi zob. Obrede prijatelje, da bi ji pomagali, a je le ob lešnike. Zdi se, da je vsak trud zaman in je vsa izgubljena v mišji žalosti, ko tudi njo obišče sreča. Mišji strahec jo obdaruje s čarobnimi lešniki večnega leskovega grma in Sapramiška postane najsrečnejša miš na svetu.

Rešili smo delovni list o književnih junakih, ki jih poznamo iz knjigic. Po malici smo se z dvema avtobusoma odpeljali v Ljubljano do Lutkovnega gledališča. Predstava se je začela ob 11. uri in je trajala 40 minut. Po končani predstavi smo se odpeljali v Domžale in v šolo prispeli ob 12. 30. Učencem sta bila predstava in Lutkovno gledališče Ljubljana zelo všeč.

 

Zapisala vodja kulturnega dne:

Magda Mihelčič

(Skupno 174 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost