Select Page

Ogledali smo si gledališko predstavo Tajno društvo PGC, nastalo po predlogi  legendarnega zimzelenega besedila, otroške klasike. Nastalo je leta 1958 izpod peresa slovenskega pisatelja Antona Ingoliča.

Uprizoritev raziskuje prazen oder, ki spodbuja gledalčevo domišljijo in nastopajočim omogoča številne transformacije v prostoru in času. Igralci domiselno, igrivo in dinamično prehajajo med prizori in različnimi vragolijami tajnega društva. Poleg napete zgodbe, zanimivih karakterjev in svojstvenega humorja ne manjkajo niti resnejše teme. Predstava je bila kvalitetna, zanimiva in duhovita.

Obiskali smo tudi Semeniško knjižnico, ki nam je bila predstavljena na zanimiv način.

Semeniška knjižnica je prva javna znanstvena knjižnica na Slovenskem. Pred več kakor tristo leti so ljubljanski učeni možje, zbrani v Academii operosorum, to je akademiji delavnih mož, začeli razmišljati, kako bi modernizirali Ljubljano. Ena izmed ustanov, ki naj bi jo Ljubljana dobila, je bila za javnost dostopna znanstvena knjižnica.

Kulturni dan smo zaključili  na Jakopičevem sprehajališču v parku Tivoli, kjer smo si ogledali fotografsko razstavo.

Zapisala: Estela Podgoršek

(Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost