Select Page

Z učenci smo se odpravili v Ljubljano, kjer smo si v Cankarjevem domu ogledali simfonično matinejo z naslovom Hej, hoj, muzikant postoj!, dnevu pa dodali še zgodovinsko noto. V okviru slednje smo z učenci 8. razreda v štirih skupinah odšli na voden ogled Ljubljanskega gradu z naslovom Po poteh cesarja Friderika III.

Na vodenem ogledu gradu smo spoznali obrambno funkcijo gradu in življenje v njem (navade plemstva, način oblačenja, bonton pri hranjenju …). Ogled kratkega dokumentarnega filma v obrambnem stolpu nam je približal zgodovinsko vlogo mesta in gradu ter njuno povezanost. Ob koncu smo si v kapeli sv. Jurija ogledali heraldiko, ki je pomemben del slovenske kulturne dediščine, in vodenje zaključili na razglednem stolpu, kjer smo uživali v čudovitem pogledu na Ljubljano.

Po malici smo s pridom izkoristili toplo marčevsko dopoldne in peš z gradu odšli proti Cankarjevemu domu, kjer smo se na simfonični matineji seznanili z ljudskimi temami v slovenski simfonični glasbi.

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost