Select Page

V torek, 17. 11. 2015, in sredo, 18. 11. 2015, so imeli učenci 8. razreda kulturni dan z naslovom Po Prešernovih stopinjah. Učenci so si v lanskem šolskem letu ogledali Vrbo, kjer je Prešeren preživel prva otroška leta, letos pa so se odpravili v Ljubljano in Kranj. Kulturni dan so začeli ob Prešernovem spomeniku v Ljubljani, kjer so spoznali nekaj podatkov o Prešernovem življenju, o upodobitvah pesnika  ter o samem spomeniku. Sledil je sprehod do tistih točk, ki so povezane s Prešernovim življenjem in delom, do Vodnikovega trga, mimo Starega trga, na Rožno ulico, do trnovske cerkve, kjer naj bi pesnik prvič videl Primičevo Julijo, in na Breg, kjer je bila včasih Blaznikova tiskarna.

Nato so se učenci odpeljali v Kranj, kjer je Prešeren preživel zadnji dve leti življenja. Ogledali so si Prešernov muzej, Prešernov spomenik v središču mesta ter staro pokopališče Prešernov gaj, kjer sta pokopana pesnik in njegova hči Ernestina.

Zapisala in fotografirala: Jasna Zorenč

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost