Select Page

V četrtek, 13.4.2017, smo se učenci sedmih razredov odpravili v Ljubljano na kulturni dan. Najprej smo si v Šentjakobskem gledališču ogledali predstavo Micka. Predstava je priredba prve slovenske komedije Županova Micka, ki jo je napisal Anton Tomaž Linhart. Nato smo se odpravili do Mestnega muzeja, od koder nas je vodič odpeljal po Ljubljani, da bi odkrivali sledi srednjega veka.  Pot nas je vodila po Starem, Novem in Mestnem trgu. Ogledali smo si srednjeveško pristanišče na Ljubljanici, mestno obzidje, mestno hišo, kruharno in javno kopališče. Vse, kar smo novega izvedeli, smo si zapisovali v zanimive delovne zvezke, ki smo jih dobili. Spoznali smo veliko novih stvari o srednjem veku in zanimivosti o Ljubljani tistega časa. Kulturni dan se nam je zdel zanimiv in poučen, zabavno pa je bilo tudi druženje.

Ajda Vodnjov, 7.a

(Skupno 200 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost