Select Page

V sredo, 7. 2. 2018, smo imeli drugošolci kulturni dan. Vse pogovore in dejavnosti smo posvetili kulturi in kulturni dediščini, ki je rezultat ustvarjalnosti človeka in njegovih dejavnosti. Začeli smo s predstavitvijo gradiva o Francetu Prešernu, ki so ga učenci pridno zbirali. Nato smo se v avli šole udeležili proslave ob slovenskem kulturnem prazniku. Po vrnitvi v učilnico smo prisluhnili deklamaciji Prešernove pesmi Povodni mož in uglasbeni pesmi Vrba. Še mi smo se preizkusili v »kovanju« rim in šlo nam je odlično. Na izročkih smo si ogledali Prešernovo rojstno hišo in stare predmete, ki so razstavljeni v njej. Nekaj starih predmetov so v šolo prinesli tudi učenci. Ob predstavitvi le-teh so povedali veliko zanimivega. Kulturni dan smo zaključili z mislijo, da mora vsak izmed nas kulturno dediščino spoštovati in varovati.

                                                                                               Zapisala Aleksandra Starin

(Skupno 302 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost