Select Page

Naša šola že več let sodeluje z mladinskim literarnim festivalom Bralnice pod slamnikom in tako z veseljem gostimo priznane slovenske avtorice in avtorje. Letos nas je s svojo nalezljivo energijo navdušila pisateljica Nataša Konc Lorenzutti. V sproščenem vzdušju so jo pričakali učenci in učenke osmih ter devetih razredov, ki so pri pouku, za bralno značko ali Cankarjevo tekmovanje prebrali enega izmed njenih romanov. Devetošolca Manca Julija in Val sta suvereno vodila pogovor z gostjo in skozi njene odgovore smo izvedeli marsikaj zanimivega o pisateljskem poklicu, življenju na splošno, družini in kako to, da jo je ravno sin spodbudil k pisanju romana Avtobus ob treh. S sabo je ga. Konc Lorenzutti prinesla tudi potovalno gledališče kamišibaj in nam ob slikah pripovedovala tri avtorske basni, eno pa so v našo veliko zabavo skupaj s tremi prostovoljci še uprizorili. Prijeten literarni dogodek nam bo vsem ostal v lepem spominu.

Špela Malgaj

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost