Select Page

Spoštovani starši,

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 izdala Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo predvidoma danes objavljen v Uradnem listu RS.

Odlok velja v času med 1. 4. in 11. 4. 2021 in med drugim začasno prepoveduje zbiranje ljudi v osnovnih šolah. To pomeni, da bo pouk v času med 1. 4. in 11. 4. 2021 potekal na daljavo za vse učence od 1. – 9. razreda OŠ. Pouk bo potekal po urniku in sicer v že poznanem Arnes spletnem okolju, spletnih učilnicah in preko videokonferenc v Arnes Zoom okolju.

Šola mora skladno z določili Odloka zagotoviti nujno varstvo za tiste učence od 1. – 3. razreda OŠ, katerih oba  starša ali eden od staršev, če je le ta samohranilec, sta zaposlena v sektorju kritične infrastrukture, kot ga opredeljuje 4. člen Zakona o kritični infrastrukturi (UL RS, št. 75/17) – to so sektor energetike, sektor prometa, sektor prehrane, sektor preskrbe s pitno vodo, sektor zdravstva, sektor financ, sektor varovanja okolja ter sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov, poleg navedenih pa še v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah. Upravičenost do nujnega varstva bo šola ugotavljala na podlagi potrdila delodajalca.

Obrazec potrdila je dosegljiv na tej povezavi

Starši, ki potrebujete nujno varstvo in izpolnjujete pogoje iz prejšnjega odstavka, pošljite potrdila svojih delodajalcev na elektronski naslov:

os-domzale@guest.arnes.si 

in sicer do srede, 31. 3. 2021 do 12:00, saj moramo oblikovati ustrezne skupine za varstvo otrok. V elektronskem sporočilu, ki mu boste priložili izpolnjeno potrdilo delodajalca, navedite ime in priimek otroka.

Starši, ki boste izkazali upravičenost do nujnega varstva, boste naknadno obveščeni o organizaciji (prihod/odhod) tega varstva.

Prosimo vas, da v kolikor je vaš otrok upravičen do subvencioniranega kosila, kakor tudi vsi drugi in bi le tega želeli prejemati v času pouka na daljavo, da nam prijavo na kosilo pošljete na elektronski naslov:

 os-domzale@guest.arnes.si  in sicer do srede, 31. 3. 2021 do 12:00.

Starši, ki boste prijavili svoje otroke na kosilo, boste naknadno obveščeni o načinu in uri prevzema le tega.

Vljudno pozdravljeni,

Uroš Govc

ravnatelj

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost