V soboto, 25. marca 2023, se je na OŠ Celje odvijal državni debatni turnir za osnovnošolce. Iz naše šole so se turnirja udeležile  4 ekipe.

Ekipa Proelium, ki jo sestavljajo Val Majerle, Karlin Stanek in Mila Glumac je osvojila  10. Mesto. Mila Glumac pa je bila 9. najboljša govorka turnirja.

Ekipo Hitri Lenivci so sestavljali: Viktorija Vugrinec ter Jan in Žan Skube in so osvojili 8. mesto med ekipami začetniki.

Ekipo Tokrat Zadnji sta tokrat sestavljala Gaber Slana in Neva Vidic, ki sta zasedla 11. Mesto med ekipami začetniki. Neva je bila 10. Najboljša govorka med začetniki.

Ekipa Low & Slow, ki so jo sestavljale: Tinja Fetih, Neža Drenovec in Nika Flerin, se je uvrstila na 25. mesto.

Sicer rezultati niso najboljši, tudi zaradi sojenja, ki po našem mnenju ni bilo povsem brez napak.

Sreča na žalost ni bila na strani debaterjev z OŠ Domžale, vendar smo vseeeno zelo zadovoljni z  letošnjimi dosežki na ostalih petih turnirjih in smo na na vse zelo ponosni.
Zahvaljujemo se tudi naši mentorici Miri Marinšek ter njenima pomočnikoma Maticu Gorencu in Roku Felicijanu.

debaterka Neža Drenovec