Select Page

V ponedeljek, 25. januarja 2021, je potekal kulturni dan za učence oddelkov 8. in 9. razreda. Dan dejavnosti je bil izveden na daljavo, kar je bila s stališča vsebine kulturnega dne (obisk gledališča in spremljanje gledališkega dogodka) svojevrstna izkušnja tako za učence kot tudi za učitelje spremljevalce. Dva gledališka dogodka so si učenci tako ogledali od doma preko spletne povezave, enega v živo iz Cankarjevega doma (prenos spletnega performansa Naj gre vse v pi, v izvedbi Nika Škrleca), drugi dogodek pa je bil ogled vnaprej posnete gledališke predstave Kit na plaži. Ob koncu so učenci napisali kratko refleksijo, razmišljanje v obliki spisa, povezano na sporočilnost ogledane gledališke predstave ter na samo izkušnjo, doživljanje ogleda predstave na tak način.

V priponki sta še dve fotografiji z dogodka. Avtor obeh fotografij je Matic Klešnik.

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost