Na naši šoli se je v prazničnem decembru veliko dogajalo. Učitelji so se zelo potrudili in nam polepšali decembrske dneve. Imeli smo tedne in dneve, namenjene prazničnemu vzdušju in okraševanju.

S tekmovanjem v okraševanju učilnic smo vstopili v praznični december. Tehniški dan smo namenili okraševanju matičnih učilnic – to so delali vsi razredi, na koncu sta pa dva dobila nagrado, in sicer za najlepše okrašeno učilnico na šoli z razredne in predmetne stopnje.

Zadnja dva tedna pred počitnicami sta mentorici Šolske skupnosti pripravili aktivnosti, izzive in naloge, s katerimi smo skupaj ustvarjali praznično vzdušje pred božično-novoletnimi prazniki. Tako nas je na oglasni deski v avli šole vsak dan pričakal nov izziv: reševanje prazničnih matematičnih računov, božične angleške uganke, pisanje zgodbice o Božičku, snežaku ali jelenčku Rudolfu pri slovenščini … Nekatere dneve smo se morali tudi obleči božično ali pa smo imeli izbrano barvo, v kateri smo morali priti v šolo. Tako so bili šolski hodniki polni na primer v rdeče oblečenih učencev in učiteljev.

Pričakale so nas tudi ideje za drobna prijazna dejanja (pridrži vrata neznancu, pohvali sošolca), uganke in slikovne poišči razlike, tekmovanje za najljubšo božično pesem … Oddelki so svoje lepe želje napisali na velike kartonaste bučke, ki smo jih obesili na novoletno jelko v avli, šolske hodnike smo polepili s snežinkami iz papirja. Med odmori smo poslušali božično glasbo, predstavniki Šolske skupnosti učencev pa so za zadnji dan izbrali malico, ki je dobila največ glasov – mesni burek.

Praznično vzdušje se je zaokrožilo še s šolsko proslavo, ki smo si jo z veseljem ogledali vsi učenci in učitelji. Na počitnice smo se tako odpravili polni pričakovanj in pripravljeni na praznike.

Eva Jurjec, šolska novinarka
in mentorica Špela Malgaj