Select Page

Na OŠ Domžale smo 6. 2. 2015 pred prihajajočim kulturnim dnem pripravili proslavo. Letošnjo prireditev, ki sta jo vodili prikupni voditeljici Tijana in Nina, smo posvetili poeziji. Voditeljici sta imeli o poeziji veliko vprašanj, zato sta na oder povabili Pesnika 1 (Hano) in Pesnika 2 (Saro). Pesnika sta nas preko Jesihove, Novakove, Kovičeve in Šalamunove poezije podučila o glavnih pesniških vprašanjih: kako poezija nastane, koliko so pesniki plačani, kdo sploh lahko postane pesnik in nam zaupala, da so poleg ljubezni njuna najljubša tema črke. Nikar ne pozabite – brez čustev in črke P gre k vragu svet! Dramska skupina (Lana, Žan, Anamarija, Zarja, Lana, Maša in Mebrura) je odigrala prizore iz Turjaške Rozamunde in Povodnega moža, ki sta jo pripovedovali Nika in Eva. Barbara nam je na klavir zaigrala rusko uspavanko in pesnika sta takoj zatem morala seveda obvezno predstaviti še svojo verzijo uspavanke. Voditeljico Nino je predstava tako navdušila, da je tudi sama napisala pesem z naslovom Pravljica, ki jo je prebrala Manca. Eva je predstavo otvorila in zaključila s krasnim Kosovelovim razmišljanjem o pomenu umetnosti. Pevski zbor z našo novo odlično zborovodkinjo Jano Lamberšek na čelu nam je s pesmijo pričaral občutke povezanosti. 

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost