Select Page

Spoštovani,

kot ste verjetno že seznanjeni iz medijev, je za učence 7., 8. in 9. razreda  od 1. 9. 2021 dalje možno prostovoljno samotestiranje na prisotnost virusa SARS – CoV-2. Samotestiranje s HAG testi poteka v domačem okolju, 1x tedensko, v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj.

Teste lahko prevzamete v vsaki lekarni od 30. 8. 2021 dalje in sicer enkrat mesečno. Za prevzem je potrebna kartica obveznega zdravstvenega zavarovanja, za vse učence, rojene od 1. 1. 2001 do 31. 12. 2010, pa druga dokazila niso potrebna. Teste s kartico obveznega zdravstvenega zavarovanja lahko prevzame učenec, starš ali skrbnik.

Učencu trenutno pripada 5 HAG testov na mesec.

Rezultati testiranja veljajo tudi za glasbene šole.

Več o samotestiranju:

https://www.nijz.si/sl/samotestiranje#protokol-samotestiranja-ucencev-v-osnovnih-solah-%28ministrstvo-za-zdravje%29

(Skupno 522 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost