Select Page

V petek, 9. 9. 2016, smo se učenci in učiteljice vseh štirih oddelkov tretjega razreda odpravili na planinski pohod na Dobeno. Z avtobusom smo se odpeljali do gradu v Jablah in se nato po gozdni poti odpravili proti vrhu. V prijetnem klepetu nam je čas hitro mineval in do zadnjega, najstrmejšega klanca, sploh nismo čutili utrujenosti. Z dobro voljo in vztrajnostjo smo premagali še zadnjo strmino in vsi uspešno prišli do vrha. Pri Kmečkem turizmu Blaž smo pomalicali in se odpočili. Tam smo videli tudi nekaj zanimivih živali.

Ker smo pot do našega cilja opravili zelo hitro, nam je po počitku ostalo dovolj časa, da smo se odpravili še do zadnjih hiš na vrhu Dobena. Od tam smo imeli prelep razgled na Domžale in Trzin z okolico.

Spočiti in polni energije smo se po isti poti vrnili v dolino.

Nataša Senica

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost