V torek, 1. septembra, smo na OŠ Domžale pripravili prireditev ob sprejemu prvošolcev. Prvošolce in njihove starše sta pozdravila gospod ravnatelj Uroš Govc in gospa podžupanja magistra Renata Kosec. Prvošolcem in njihovim staršem smo pripravili kratek kulturni program.

Nastopil je mladinski pevski zbor OŠ Domžale, pod vodstvom Jane Lamberšek Starbek, s pesmijo The Lion sleeps tonight.

Lanskoletni učenci 1. c razreda so se pod vodstvom učiteljic Angeline Bolta in Lili Jaševec naučili in predstavili glasbeno pravljico Medvedek Nikec.

Sledila je plesno-navijaška točka Petje in Neli, ki sta članici plesno-navijaške skupine Mini sovice. Program je povezoval Luka Štiftar.

Po koncu prireditve so učiteljice prvih razredov prvošolce pospremile v njihove učilnice, pomočnica ravnatelja Mateja Chvatal pa je nagovorila starše.

78 prvošolcev je bilo navdušenih nad čudovitim sprejemom. Pogumno in polni pričakovanj so odkorakali v učilnice.

Znanje prihaja skozi vsa vrata, le odpreti jih je treba. Naj bodo vrata znanja v tem šolskem letu vsem na stežaj odprta.

Zapisal učenec: Luka Štiftar, učenec 9. razreda OŠ Domžale