Select Page

V torek, 15. 3. 2016, smo se učenci 6.razreda, ki obiskujemo debatni krožek Osnovne šole Domžale, v okviru svetovnega tedna možganov, udeležili delavnic o možganih, ki so potekale v Mestnem muzeju v Ljubljani.

Z izvajalci delavnic smo se pogovarjali o tem, kaj je normalno in kaj ne in se udeležili več posameznih delavnic, kjer smo spoznavali možgane, njihovo delovanje, kaj vse je potrebno za pravilno delovanje možganov ipd.. Preko različnih poskusov smo ugotavljali, kako prepoznamo bolne možgane. Ugotovili smo, da se različne bolezni možganov pri ljudeh odražajo tako, da ljudje začnejo pozabljati, se čudno vesti, izvajati čudne, nenadzorovane gibe, postanejo raztreseni …. Skozi imitacijo ljudi z bolnimi možgani, smo nekateri sami izkusili posledice bolnih možganov. Postavili smo se tudi v vlogo zasmehovanih ljudi, da sami začutimo kako slabo se počuti posameznik, če ga kdo zasmehuje, se norčuje iz njega ipd.. Ob zaključku delavnic smo učenci za spomin prejeli miniaturni odlitek možganov.

Učenci smo ta dan spoznali, da je potrebno skrbeti tudi za naše možgane.

Napisali: Maša Iskra, 6. b in Ajda Vodnjov, 6. a

 

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost