V letošnjem šolskem letu smo na naši šoli sodelovali pri vseslovenski akciji »Teden pisanja z roko«, ki se je odvijal med 17.1. in 11.2.2022. Društvo Radi pišemo z roko je pobudnik, promotor in vzpodbujevalec ozveščanja o pomenu pisanja z roko.

Na šoli smo izvedli delavnice pisanja z roko. Na delavnici »Pišemo počasi, lepo počasi….s starimi pisali« so sodelovali učenci 1.b, 3.a, 3.b in 3.c razreda. Uvodoma smo se bolje seznanili s prednostmi pisanja z roko (vsaka pisava je edinstvena; razvijamo daljšo pozornost; pridobivamo ročne spretnosti; utrne se nam več idej…). Nato smo si ogledali fotografije, ki prikazujejo razvoj pisave, razvoj pisal in razvoj učenja pisanja. Nato pa je sledil praktični del delavnic. S pravim črnilom in pravimi gosjimi peresi,  peresniki, trstenkami in kurjimi peresi smo pisali počasi in previdno…

Vsi skupaj smo bili navdušeni nad novimi izkušnjami. Začutili smo, da je veliko lažje pisati z nalivnimi peresi kot pa s trstenkami ali gosjim peresom. Naravna pisala je potrebno pogosto namakati v črnilo, ob tem nastajajo packe na papirju in prstih, pisala se tudi oglašajo s »škripanjem« ….

Ob koncu delavnic smo se vsi strinjali, da veselo nadaljujemo s pisanjem z roko, ker ….ob tem uživamo in se zabavamo.

Jana Tomažič-Ličen, mentorica