Select Page

V ponedeljek, 19. 10. 2015, smo imeli vsi trije oddelki 2. razreda tehniški dan. Oktober je mesec požarne varnosti, zato smo dejavnosti posvetili gasilcem.

Tehniški dan smo začeli s pripovedovanjem izkušenj, ki jih imajo učenci z gasilci. Gasilce so opisali kot pogumne, močne, vzdržljive, iznajdljive, spretne, hitre, dobrosrčne ljudi, ki pomagajo pri požaru, žledolomu, suši, prometni nesreči, poplavi, reševanju ljudi in živali … Učenci so pripovedovali s takim navdušenjem, da je bilo med njimi že opaziti nekaj bodočih prostovoljnih ali celo poklicnih gasilcev.

Po pogovoru smo si ogledali dva kratka filma. V prvem so učenci spoznali opremo, različna orodja, delo in vozilo prostovoljnih gasilcev, v drugem pa delo poklicnih gasilcev in postopek reševanja v primeru požara.

Učenci so se nato lotili praktičnega dela. Z barvanjem, striženjem, prepogibanjem in lepljenjem so izdelali maketo gasilskega vozila. Sproščeno so ustvarjali, si med delom pomagali in se po končanem delu z vozili igrali.

Tehniški dan smo zaključili z razstavo izdelkov.

Zapisala in fotografirala: Aleksandra Starin

(Skupno 520 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost