Select Page

V torek, 20. 10. 2015, so učenci 5. d obiskali Centralno čistilno napravo Domžale – Kamnik.

V uvodnem delu so si ogledali multimedijsko predstavitev, kjer so bili predstavljeni osnovni podatki o pomenu, velikosti in delovanju čistilne naprave.

V nadaljevanju so se pod vodstvom tehnologa sprehodili mimo objektov in naprav čistilne naprave. Med drugim so si ogledali odpadne vode na začetku procesa čiščenja in ob koncu, ko se voda odvaja v vodotok Kamniška Bistrica. Veliko zanimanje za obravnavano tematiko so pokazali tudi s postavljanjem zanimivih vprašanj.

Učenci so delo nadaljevali v učilnici. Podrobno so si ogledali zanimive zgibanke, ki so jih dobili v čistilni napravi. S pomočjo učiteljice so razrešili nekatere nejasnosti v zvezi s predstavitvijo v zgibanki. Zelo uspešno so barvali posamezne mikroorganizme, ki čistijo odpadno vodo v bazenih.

Ob zaključku dneva dejavnosti so si pogledali film o vodi.

Zapisala: Mag. Darja Erminio

(Skupno 249 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost