V petek, 14. oktobra smo se učenci OŠ Domžale odpravili na ekskurzijo v Salzburg. Že pred 6. uro zjutraj smo se zbrali na parkirišču, od koder smo se odpeljali proti Jesenicam, skozi Karavanke in nadaljevali vožnjo proti našemu cilju. Najprej smo se ustavili v mestecu Hallein na pobočju Bad Dürnberga, ki je znano po rudniku soli, saj so tu Kelti že v mlajši kameni dobi pridobivali sol in z njo trgovali. V zaščitnih oblekah smo se zapeljali v notranjost rudnika, kjer smo si ogledali, kako so nekdaj izkopavali sol, globoko pod zemljo prečkali mejo med Avstrijo in Nemčijo, se spustili po toboganu in se s splavom popeljali po podzemnem jezeru. V bližini rudnika smo si ogledali tudi, kako je izgledalo Keltsko naselje.

Potem smo nadaljevali pot do  Salzburga, kjer smo si ogledali mestne znamenitosti: Mozartov trg s spomenikom, Mozartovo rojstno hišo, baročno stolnico in bogato rezidenco knezoškofov. Sprehodili smo se po znameniti Getreidegasse, kjer smo si privoščili odmor, si ogledali trgovinice in se posladkali z Mozartovimi kroglicami. Čas je zelo hitro minil in po peti uri smo se odpeljali  proti domu. Ekskurzija je bila prijetna, poučna in zanimiva.

Sara Badreddine

 

(Skupno 205 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost