Letošnji svetovni dan čebel obeležujemo z risanjem »Čebelje pravljice«. Na pobudo Čebelarske zveze Slovenije je 20.5.2021 risalo več kot 7.000 otrok iz cele Slovenije.

Akciji smo se pridružili tudi učenci prve triade naše šole. Tako smo v času podaljšanega bivanja sodelovali pri nastajanju »slike velikanke«. Na ploščadi pred šolo smo s kredami ustvarjali slike čebel delavk, matic, trotov, čebelnjakov, kamionov za prevoz čebel na pašo, pisano cvetje travnikov in vrtov, lončke medu, satovje….

Nastali so barviti motivi, ki nas opominjajo na velik pomen čebel za naše življenje. V letošnjem letu se čebelje družine srečujejo z velikim pomanjkanjem medičine. Zato šteje vsaka rožica na vsakem vrtu, parku, nepokošenem delu travnika. Skupaj skrbimo za naravo, da bo naša Zemlja prijazen kraj za življenje.

Naj medi.

Jana Tomažič-Ličen, mentorica čebelarskega krožka