Obvestila in dogodki na PŠ Ihan.

Glej tudi obvestila in dogodke na glavni spletni strani.

Štafetne igre v podaljšanem bivanju

Štafetne igre v podaljšanem bivanju

Še zadnjič v tem šolskem letu smo v podaljšanem bivanju organizirali štafetne igre. Ob dveh smo se zbrali v šolski telovadnici in pod vodstvom učiteljice Angeline preizkusili koordinacijo, moč in hitrost. Razdeljeni v skupine smo se zelo zabavali, ko smo skušali na...

več...
VALETA DEVETOŠOLCEV

VALETA DEVETOŠOLCEV

V petek, 14. 6., so devetošolci imeli valeto, ki se je začela s plesnim delom. V programu so predstavili spomine na svoja osnovnošolska leta, se predstavili z rimami, z dobrim ritmom predstavili rap o svojem razredu, odplesali skupni ples in se poslovili s poletno...

več...
ZAKLJUČNI IZLET DEVETOŠOLCEV

ZAKLJUČNI IZLET DEVETOŠOLCEV

V ponedeljek, 10. 6. 2024, so devetošolci imeli zaključni izlet na Primorsko. Dan so preživeli v Portorožu, kjer so igrali odbojko na mivki, se kopali, imeli animacijske igre na plaži in se preizkusili v vodnih športih (kajak, pedalin in supanje). Zaključni izlet –...

več...
MEPI – poročilo

MEPI – poročilo

12 neustrašnih učencev 9. razreda, ki smo vključeni v program MEPI, smo se po uspešno opravljeni poskusni odpravi, v četrtek, 6.6.2024, že zjutraj, z avtobusom odpeljali do Trojan, kjer se je naša pustolovščina, glavna odprava, začela. Povzpeli smo se preko strmin in...

več...
Žiga X Gombač obiskal učence PŠ Ihan

Žiga X Gombač obiskal učence PŠ Ihan

V četrtek, 6. junija 2024 je učence 6. - 9. razreda, ki so opravili Bralno značko, obiskal slovenski pisatelj, radijski voditelj in literarni ustvarjalec Žiga X Gombač. Navdušenim učencem je povedal, kako je izbral ta poklic, kaj vse počne pisatelj in jim predstavil...

več...
PREDAJA KLJUČA

PREDAJA KLJUČA

Učenci 9. i razreda so v torek, 4. 6. 2024, predali ključ osmošolcem. Ti so se v šolski telovadnici pomerili v različnih igrah. S tesno zmago so ključ prejeli učenci 8. j razreda.

več...
NARAVOSLOVNI DAN  –  3. RAZRED

NARAVOSLOVNI DAN  –  3. RAZRED

V sredo, 29. 5. 2024 je za učence 3. razreda matične in podružnične šole potekal naravoslovni dan z naslovom Gozdna učna pot na Šumberk. Zjutraj smo se z malico v nahrbtnikih odpravili proti Šumberku. Po gozdni poti so nas vodili gozdarji, ki so nam razlagali mnoge...

več...
TEHNIŠKI DAN 6.I IN 6.J

TEHNIŠKI DAN 6.I IN 6.J

V torek, 28. 5. 2024 so imeli učenci 6. razreda podružnične šole v Ihanu tehniški dan. Udeležili so se treh dejavnosti v treh skupinah. Z učiteljico naravoslovja so se podali v gozd, kjer so spoznavali drevesne vrste in druge rastline, pri učiteljici tehnike in...

več...
Zlati bralci in bralke

Zlati bralci in bralke

Zlate bralce, torej učence in učenke, ki opravijo Bralno značko vseh devet let šolanja, smo v četrtek, 23. 5. 2024, peljali na zaključno prireditev v Gallusovo dvorano Cankarjevega doma. Ob domislicah Boštjana Gorenca Pižame, improvizatorskega dua raperjev, nagovorih...

več...
Obiskala nas je Maša Ogrizek

Obiskala nas je Maša Ogrizek

V torek, 21. maja je OŠ Domžale in PŠ Ihan obiskala pisateljica Maša Ogrizek. Predstavila je svoje življenje in delo, predvsem pa stripe, ki jih ustvarja skupaj z Miho Hančičem. Učenci, ki so opravili bralno značko, so bili nad pisateljico navdušeni in številni so se...

več...
BRALNA NOČ 2024

BRALNA NOČ 2024

»Matildin majhen, a močan um se je neprestano razvijal za kar so skrbeli glasovi vseh tistih avtorjev, ki so, tako kot ladje na morje, svoje knjige poslali v svet.« - Roald Dahl, Matilda V petek, 10. 5. 2024, se je pred POŠ Ihan zbralo 145 učencev, ki so uspešno...

več...
(Skupno 46.067 obiskov, današnjih obiskov 22)
Dostopnost