Prihod učencev iz ŠVN 2. razred

Predviden prihod učencev 2. b, 2.i in 2.j  iz ŠVN je od 14.40 do 15.00 (prvi je postanek je v Ihanu, potem pa v Domžalah).  Starše naprošamo, da ne parkirajo na mestu za avtobus.

več...

Čermošnjice – 2. razred

Učenci drugega razreda bomo ta teden preživeli v šoli v naravi. Bivali bomo v domu CŠOD Lipa v Črmošnjicah. To je majhna vasica, ki leži v hribovitem in gozdnatem delu Bele krajine ob vznožju Kočevskega roga. Ime je kraj dobil po čemažu, ki ga je tam res veliko. Imeli...

več...

EKSKURZIJA – 9. RAZRED

KRŠKO IN BRESTANICA V Krškem bomo obiskali Svet energije, kjer bomo spoznavali energijo preko različnih animacij, maket in interaktivnih eksponatov, v Brestanici pa si bomo ogledali razstavi o življenju Trapistov na gradu Rajhenburg in slovenskih izgnancih med drugo...

več...
Projekt Teden pisanja na roko na PŠ Ihan

Projekt Teden pisanja na roko na PŠ Ihan

V mesecu januarju smo na PŠ Ihan izvedli projekt Teden pisanja na roke, ki je na ogled do 24.2.2024 v Knjižnici Domžale, Oddelek za otroke in mladino.Vljudno vabljeni k ogledu.Fotografije razstave so dosegljive tudi na spletni strani, dodan je še kratek...

več...
PUSTOVANJE 2024 na PŠ Ihan

PUSTOVANJE 2024 na PŠ Ihan

Letošnji pustni torek smo se učenci in zaposleni PŠ Ihan prelevili v čudovite, raznovrstne in pisane maske. Učenci razredne stopnje so se po malici odpravili na sprehod po okolici in privabljali nasmeh na obraz naključnim mimoidočim. 4. šolsko uro pa smo se prav vsi...

več...
Poročilo z ekskurzije Rim-Neapelj-Pompeji

Poročilo z ekskurzije Rim-Neapelj-Pompeji

1.dan:V poznih večernih urah smo se z avtobusom odpravili v Rim. Vožnja je trajala 12h, imeli smo nekaj krajših postankov, a prenočili smo na avtobusu, zato je bila noč malo manj prespana.2.dan:V zgodnjih jutranjih urah smo z avtobusom prispeli v Rim ter se z metrojem...

več...
PRIREDITEV OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU v Ihanu

PRIREDITEV OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU v Ihanu

V petek, 9. februarja, je na PŠ Ihan potekala prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku. Uvod v program je z odpeto himno izvedla četrtošolka Nadeja. Program sta povezovala tretješolec Iztok in devetošolka Ula. Prisluhnili smo številnim deklamacijam naših najmlajših...

več...
Pohod v okviru Zdrave šole Mengeška koča- Rašica

Pohod v okviru Zdrave šole Mengeška koča- Rašica

Na sončno nedeljo, 4. 2. 2024, smo se ob 14.00 zbrali pod  Mengeško kočo in se z avtom prepeljali na vrh Gobavice, kjer sem parkirala avto. Po pozdravu in prejemu jabolka,  smo si na karti pogledali našo pot, katero bomo prehodili.  Nato pa smo se...

več...

NARAVOSLOVNI DAN: MIKROBIOLOGIJA IN BIOTEHNOLOGIJA

Na naravoslovnem dnevu so devetošolci poglobljeno spoznali delo mikrobiologov in osnove mikrobiologije. S stereomikroskopi so opazovali kulture bakterij ter plesni, v eksperimentalni delavnici »kvasove bombice« so spoznali učinek in pomen kvasa pri fermentaciji v...

več...

DEBATNI TABOR

V petek 19. in soboto 20.1.2024 smo v Osnovni šoli Domžale imeli debatni tabor. Tabora se je udeležilo 44 učencev Osnovne šole Domžale in Podružnične šole Ihan. V petek popoldne smo se seznanili z osnovami debate, drugi pa so se pripravljali na naslednji turnir. Nato...

več...
(Skupno 43.737 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost