Shema šolskega sadja

Projekt izvaja Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano v sodelovanju z Ministrstvom za šolstvo in šport ter Ministrstvom za zdravje. Evropska unija je Državam članicam namenila določeno finančno pomoč za brezplačno razdeljevanje svežega sadja in zelenjave učencem. Velik poudarek je na lokalnih dobaviteljih sadja in zelenjave (ekološka in integrirana pridelava) ter na vključevanju spremljajočih izobraževalnih in promocijskih aktivnosti.

Namen in cilji sheme šolskega sadja:

• spodbujanje zdravega prehranjevanja pri otrocih in mladih s čim pogostejšim uživanjem sadja in zelenjave,
  • ustavitev trenda zmanjševanja porabe sadja in zelenjave,
  • zagotovitev trajnega povečanja sadja in zelenjave v prehrani otrok in mladostnikov,
  • omogočanje enakih možnosti dolgoročnega in rednega uživanja sadja in zelenjave vsem otrokom in mladostnikom v EU,
  • preprečevanje naraščanja pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih in mladih.

shema solskega sadja

Na naši šoli bomo Shemo šolskega sadja izvajal celotno šolsko leto. Vsem učencem od 1. do 9. razreda bomo enkrat tedensko ponudili obrok sadja oz. zelenjave.

Ura in kraj:

• razredna stopnja: prvo šolsko uro v razredu
  • predmetna stopnja: po tretji šolski uri v avli in pred jedilnico

Več informacij o shemi šolskega sadja najdete na spletni strani: www.shemasolskegasadja.si/

(Skupno 1.059 obiskov, današnjih obiskov 1)