Ansambelska igra

Število ur tedensko: 1
Letno število ur: 35 (32 9. razred)
Razred: 7., 8. in 9.

Na izbirni predmet so vabljeni vsi učenci, ki želijo s svojim inštrumentom poustvarjati oziroma izvajati različne ljudske in zabavne skladbe ter se poglobiti v skupinsko izvajanje. Prav tako vabljeni tudi vsi učenci, ki z igranjem inštrumenta še nimajo izkušenj, saj se bomo učili izvajanja različnih skladb tudi na Orffova glasbila (ritmična in melodična). Učenci se bodo s klasičnimi in Orffovimi glasbili urili v skupinskem muziciranju ter orientiranju v notnem zapisu. Učili se bodo tudi glasbene improvizacije ter se preizkusili v ustvarjanju lastnih skladb. Učenci bodo imeli možnost javnega nastopanja na šolskih proslavah.

Po dogovoru lahko pouk poteka tudi po sklopih (več realiziranih ur v tednih pred pripravo na nastope).

Učenci bodo oceno pri tem predmetu pridobili na podlagi skupinskega poustvarjanja skladb med šolskim letom ter na podlagi ustvarjenih glasbenih izdelkov.