Astronomija: Sonce, Zemlja, Luna

Astronomija je veda, ki je večni izziv za vse generacije, saj je človek že od rojstva vedoželjno bitje. Je področje znanosti, ki se najhitreje spreminja, saj ljudje vemo zelo malo o tem, kaj se dogaja v širnem vesolju. Astronomija je odkrivanje in razumevanje najglobljih skrivnosti vesolja, tisti, ki jih astronomija ne zanima, nikoli ne bodo izvedeli iz česa smo nastali in kam gremo.

OŠ Domžale je za astronomijo najbolje opremljena šola v Sloveniji, Béla Szomi  pa je (edini) avtor treh delovnih zvezkov za astronomijo, ki jih uporabljajo tudi na drugih šolah v Sloveniji.

Kot že ime izbirnega predmeta pove – večina ur bo posvečenih Soncu, Luni in Zemlji. Dve tretjini ur opravimo zunaj – pod milim nebom, kjer opazujemo, merimo, pa tudi fotografiramo objekte. Za poslastico ponujamo na ogled nekaj fotografij Sonca in Lune, ki smo jih naredili z učenci.

Besedilo in fotografije: Béla Szomi

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost