Astronomija: Sonce, Luna in Zemlja

Število ur tedensko: 1
Letno število ur: 35 (32 ur – 9. razred)
Razred: 7., 8. in 9.

Pri astronomskem predmetu »Sonce, Luna in Zemlja« se bomo naučili kako so ta tri vesoljska telesa med seboj povezana. Kaj jim je skupnega? V čem se razlikujejo?

Luno in tudi kak planet bomo opazovali s teleskopom, učenci boste lahko prvič z lastnimi očmi videli kraterje na Luni. Pogledali si bomo kako je človek prvič stopil na drugo nebesno telo. Kaj se zgodi, ko pride do sončevega in luninega mrka? Kako nastanejo lunine mene? Kaj so sončeve pege? Vse to in še več bomo spoznavali pri tem izbirnem predmetu.

Vabljeni vsi učenci, ki vas zanima vesolje in vsi, ki ste radovedni. Učenci, ki so lansko šolsko leto obiskovali predmet »Zvezde in Vesolje« so še posebej dobrodošli na letošnjem predmetu, saj se vsebina nadgrajuje in dopolnjuje.

(Skupno 155 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost