V letošnjem šolskem letu je 30 učencev postalo zlatih bralcev (učenci, ki so vsa leta brali za bralno značko). Društvo Bralna značka Slovenije jih je povabila na zaključno prireditev v Cankarjev dom 30. 5. 2023. Za prevoz je poskrbela ZPM Domžale. Učenci bodo na valeti prejeli še Spominska priznanja in knjigo Tine Bilban: »Kako razumeti svet : 50 abstraktnih izumov«, ki jim jo prav tako podarja Društvo Bralna značka Slovenije.

Na OŠ Domžale je bralno značko opravilo 373 učencev, na POŠ Ihan pa 190. Vse učence je obiskal pisatelj Sebastijan Pregelj 6. 6. 2023. Ker že nekaj let ni bilo srečanj z avtorjem v živo, je bil nastop pisatelja zelo dobro sprejet. Pripovedoval nam je o nastanku knjige, o svojem delu ter o času, ko so na Ljubljanskem barju živeli koliščarji.

Branje je potovanje. (Bina Štampe Žmavc)

V novem šolskem letu tudi tebe vabimo na to potovanje.

Sonja Drovenik, Vodja bralne značke