Daljnogledi in planeti

Število ur tedensko: 1
Letno število ur: 35 (32 ur – 9. razred)
Razred: 7., 8. in 9.

Dober glas seže v deveto vas, pravi slovenski rek. Za vse naše učenke in učence je zagotovo dober glas to, da smo ena redkih šol, ki bomo kot izbirni predmet v 8. razredu ponudili Astronomijo II.

Kakšen pa je program tega predmeta?

Pouk bo v celoti eksperimentalen. To pomeni, da bomo vsako šolsko uro naredili nekaj eksperimentov. Skoraj polovico ur se bomo ukvarjali s potjo svetlobe skozi leče, optične prizme, z odbojem svetlobe na različnih zrcalih. Spoznali bomo tudi delovanje teleskopov in daljnogledov.

Zagotovo najlepši del astronomije bo potekal zunaj, ko bomo s teleskopom opazovali Jupiter, Saturn, Mars, Venero, Uran …, lego Jupitrovih lun. Obvezno učilo je še vedno samo zvezdna karta, za vaje bom pripravil delovni zvezek. Na fotografiji je prehod Venere čez Sončevo ploskev, na drugi pa planet Jupiter. Fotografije so naredili učenci skupaj z učiteljem.

(Skupno 230 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost