V soboto, 6. 5. 2023, se je v športni dvorani SŠ Domžale odvijalo 28. Odprto šolsko državno prvenstvo za osnovne in srednje šole, za šolsko leto 2022/2023.

Skupaj je nastopalo 25 osnovnih in 8 srednjih šol iz vse Slovenije.

Pod vodstvom seneja Lovrenca Kokalj 6. dan-RenShi so OŠ Domžale uspešno zastopali učenci:

• Gaja Mazvita Strauss Tlhaolang (dve zlati medalji v katah in borbah – državna prvakinja v katah in borbah)
  • Leon Tshenolo Strauss Tlhaolang (dve zlati medalji v katah in borbah – državni prvak v katah in borbah)
  • Val Kordež (dve zlati medalji v katah in srebrno medaljo v borbah – državni prvak v katah)
  • Adrian Kovačević (odlično 4. mesto v katah) – podružnica Ihan
  • Jure Šket Haric (odlično 5. mesto v katah) – podružnica Ihan

S skupnimi močmi so dosegli super rezultat in OŠ Domžale se je uvrstila na odlično 3. mesto.

Najboljšim tekmovalcem so bile podeljene tudi medalje in diplome, šolam pa pokal v trajno last.

Na vse tekmovalce smo zelo ponosni, saj so pokazali svoje znanje in prikazali kako kvalitetno preživljajo čas izven šolskih klopi.

Čestitke!