V torek, 20. 6. 2017, so se učenci 8. razreda odpravili na ekskurzijo po Gorenjski. Začeli so v Kropi, zibelki slovenskega železarstva. Ogledali so si muzejsko zbirko o življenju in delu prebivalcev Krope v preteklosti, nato pa so se podali še do vigenjca, kovaške delavnice, kjer jim je kovaški mojster demonstriral kovanje žebljev in povedal, kako je včasih potekalo vsakodnevno življenje ne samo kovačev, ampak tudi njihovih družin. Za piko na i, so se učenci lahko preizkusili v kovanju. Na videz zelo preprosto opravilo, je bilo v resnici nedosegljivo. Prav nikomur ni uspelo skovati niti enega »preprostega« žebljička. Jasno se je izkazalo, da vaja dela mojstra, če mojster dela vajo…

Pot so nadaljevali do Radovljice, kjer jih je vodička popeljala po starem mestnem jedru, nato pa smo si v Mestnem muzeju ogledali razstavo o življenju in delu Antona Tomaža Linharta.

Vodja ekskurzije, Nuška Tekavc

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost