V soboto, 17. 12. 2022, smo z nadarjenimi in zainteresiranimi učenci 7., 8. in 9. razreda obiskali Budimpešto.

Dolgo pot je popestrilo zanimivo vodenje, preko katerega smo spoznavali Madžarsko. Tako smo se seznanili z zgodovino, kulturo in znamenitostmi naše vzhodne sosede. Sprehodili smo se po Budimu in si med drugim ogledali Budimski grad – sedež nekdanjih ogrskih kraljev, ki danes predstavlja narodni muzej in videli menjavo straže. Sledil je ogled drugega brega reke Donave, ogledali smo si center Pešte ter se z ladjo popeljali po reki. Tako smo si mesto ogledali še s te mogočne reke. Ker je pa je bil naš obisk ravno v času prednovoletnega sejma, smo si vzeli čas še za ogled in nakupe na stojnicah. 

Kljub temu da nas je mraz prezebel do kosti, smo se v veselem vzdušju pozno ponoči vrnili domov.

Objava bo prestavljena v arhiv dne: sreda 11 januarja, 2023

(Skupno 256 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost