V petek, 12.oktobra, smo se ob peti uri zjutraj odpravili proti Salzburgu. Po treh urah vožnje smo prispeli v mestece Hallein na pobočju Bad Dürnberga, ki je znano po rudniku soli, saj so tu Kelti že v mlajši kameni dobi pridobivali sol in z njo trgovali.  Najprej smo si ogledali naselje, v katerem so pred davnim časom živeli Kelti ali Galci, potem pa smo se odpravili v solni rudnik. Do notranjosti rudnika smo se peljali z vlakcem, nato pa smo v globino pridrsali po dolgih lesenih toboganih. Ogledali smo si film, ki prikazuje zgodovino rudnika, globoko pod zemljo prečkali mejo med Avstrijo in Nemčijo, na najnižji točki pa nas je čez solno jezero ob glasbi popeljala ladjica.

Nato smo se odpeljali v Salzburg, kjer smo si ogledali mestne znamenitosti: trg z Mozartovim spomenikom, baročno katedralo, bogato rezidenco knezoškofov, mestno hišo… Popoldne smo imeli 2 uri prostega časa na neprometni ulici Getreidegasse, kjer smo si lahko ogledali Mozartovo rojstno hišo (muzej), kupili spominke, si kaj privoščili v McDonaldsu ali Starbucksu in uživali v prelepem sončnem dnevu.

Čas je zelo hitro minil in po peti uri smo se odpeljali  proti domu. Ekskurzija je bila prijetna, poučna in zanimiva.

 

(Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost