Z osmošolci smo 22. in 23. februarja raziskovali Ljubljano. Z vodičema smo se odpravili na dolg sprehod po prestolnici in obiskali točke, ki so močno zaznamovale življenje in delo Franceta Prešerna: hiše, kjer je živel, Stari trg, kjer se dogaja njegova balada Povodni mož in mesto, kjer sta v valovih Ljubljanice izginila prevzetna Urška in njen soplesalec, trnovsko cerkev, kjer je prvič zagledal Julijo ter njegov spomenik na Prešernovem trgu, o katerem smo izvedeli marsikaj novega. Od tam smo se odpravili še do Slovenskega etnografskega muzeja, kjer smo si ogledali dve razstavi: Vrbiške šeme, kjer smo spoznali tradicionalne maske iz vasi Vrbica pri Ilirski Bistrici, ter Sveti konji – nebesni jezdeci, kjer so nas popeljali med bogato zapuščino mitološkega in simbolnega pomena konj in jezdecev.

(Skupno 228 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost