Učenka OŠ Domžale Kika Szomi Kralj je lansko leto ob zaključku celoletnega dodatnega izobraževanja EMARS Master, namenjenemu mladim glasbenim talentom,prejela posebno nagrado.

Tri članska komisija profesorjev iz Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani ji je podelila solistično vlogo s Komornim godalnim orkestrom Slovenske filharmonije letos oktobra. Na koncertu v vlogi solistke je nastopila v nedeljo, 21. 10. 2018, celotni koncert je posnela tudi ekipa Radia Slovenija.

Na prireditvi je nastopilo devet solistov, med katerimi je bila Kika edina osnovnošolka. Slišali smo vrhunske izvedbe mladih solistov na violini, flavti in klarinetu. Kikina interpretacija skladbe Pagina D’album sodobnega italijanskega skladatelja Michele Manganija je požela dvojni aplavz in orosila marsikatero oko. Tudi člani orkestra so se pridružili ploskanju publike in ji »zaploskali« s svojimi loki na notnih stojalih, kot je to navada v komornih krogih.

Posnetek vaje v Mali dvorani Slovenske filharmonije je na ogled na tej povezavi:

https://photos.jottacloud.com/share/nv3eeco2

(Skupno 350 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost