Z učenci vseh oddelkov 7. razreda smo se 7. marca odpravili v Ljubljano in obiskali Narodni muzej in Cankarjev dom. V muzeju so nam pripravili dve vodenji: »Arheologija pa te fore« in »V gosteh pri rimskem meščanu«. Učenci so imeli priložnost spoznati najpomembnejše predmete iz arheološke zbirke Narodnega muzeja, se sprehoditi skozi Rimski lapidarij in odkrivati različne plati življenja v antičnem Rimu: kuhinjo, oblačila, denar, verovanje, vojsko in latinski jezik.

V drugem delu kulturnega dne smo obiskali Cankarjev dom, kjer je Orkester Slovenske filharmonije za učence pripravil simfonično matinejo z naslovom S skladatelji v Disneyjeve risanke. Uživali smo v doživeto zaigranih znanih skladbah, uporabljenih v risankah. Predstavljene so nam bile skupaj z odlomki iz animiranih Disneyjevih risank, ki so celotno matinejo le še popestrili.

Nekaj utrinkov s kulturnega dne si lahko ogledate na spodnjih slikah.

 Špelca Kasesnik in Nataša Bergant

(Skupno 331 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost