Manj svečk za manj grobov

Dobrodelno akcijo MANJ SVEČK ZA MANJ GROBOV so mladi v Zagorju prvič izpeljali v letu 2009. V štirih zaporednih akcijah so le v tem zasavskem mestu zbrali več kot 29.000 EUR. Zbrana sredstva vsako leto namenijo v dobrodelne namene na lokalni ravni – za nakup defibrilatorjev, EKG aparatov, antidekubitusnih blazin, specialnih postelj za invalide ter za raziskave rakavih obolenj.

Bistvo projekta je osveščanje o prekomernem krašenju grobov ob 1. novembru, ter namesto kupov sveč in rož delček sredstev preusmeriti v dobrodelne namene. Svečke na grobu so spomin na naše najdražje. Tega se še kako zavedamo, zato s to akcijo ne želimo rušiti tradicije. Še več, želimo da se ta lepa slovenska tradicija ohranja skozi vse leto. Ne okrnimo tega spomina s pretiravanjem. Svojih pokojnih se spomnimo vsak dan in s sodelovanjem v akciji Manj svečk za manj grobov naredimo nekaj za žive.

manj sveck za manj grobov

Dobrodelna akcija v letu 2014:

Tudi letos bo na pokopališčih potekala dobrodelna akcija Manj svečk za manj grobovwww.domzalec.si

Manj svečk za manj grobovwww.domzalske-novice.si

Z dobrodelno akcijo Manj svečk za manj grobov zbrali kar 4.200 evrovwww.domzalec.si

Prostovoljstvo, medgeneracijsko sodelovanje in varovanje okolja, Slamnik, št. 3, leto 2015

Dobrodelna akcija v letu 2013:

Akcija Manj svečk za manj grobov 2013

Letak

Manj svečk za manj grobov, www.kamniske-novice.si

OŠ Domžale se tudi letos vključuje v dobrodelno akcijo Manj svečk za manj grobov, www.domzalec.si

OŠ Domžale uspešno izpeljala dobrodelno akcijo Manj svečk za manj grobov, www.domzalec.si

Tudi letos se vklučujemo v akcijo Manj svečk za manj grobov, www.domzalske-novice.si 

OŠ Domžale podarila Domu upokojencev Domžale donacijo zbrano v akciji Manj svečk za manj grobov, www.domzalec.si

Dobrodelna akcija v letu 2012:

Akcija “Manj svečk za manj grobov 2012”, Slamnik, št. 1, leto 2013

Humanitarna akcija OŠ Domžale “Manj svečk za manj grobov”, www.domzalec.si

OŠ Domžale z dobrodelno akcijo “Manj svečk za manj grobov 2012” pomagala domu upokojencev, www.domzalec.si

(Skupno 176 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost