Tudi v letošnjem šolskem letu so se nekateri učenci 9.b in 9.i vključili v projekt MEPI, mednarodno priznanje za mlade, ki poteka po celem svetu že od leta 1956. Na naši šoli je to sedma generacija mepijevcev. Mladi spoznavajo in razvijajo svoje talente na področju športa, veščin in prostovoljstva. Zastavijo si cilje in tekmujejo sami s seboj, dokler cilja ne dosežejo. Nad njimi bdimo področni inštruktorji in mentorji na šoli.

Ob koncu jih čaka še dvodnevna pustolovska odprava, na katero so se že začeli pripravljati. Opravili so že nekaj kondicijskih in orientacijskih pohodov in začeli z načrtovanjem poti za kvalifikacijsko odpravo. Ker odprava ne zajema samo hoje in prenočevanja, ampak morajo učenci tudi sami poskrbeti za varnost in prehrano, so tudi to že začeli vaditi. Opravili so že tudi tečaj prve pomoči.

Odprava bo letos potekala 4. in 5. junija, ko se bodo mepijevci podali na pot po moravških vršacih. Takrat pa se vam znova javim…

Koordinatorka in mentorica programa mepi, Nuška Tekavc

(Skupno 382 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost