V četrtek, 4. 5., in v petek, 5. 5., smo se četrtošolci podali na Motniško pravljično pot. Z avtobusom smo se pripeljali v Motnik, kjer sta nas pričakali Irena in Nina. Irena Cerar nam je za uvod povedala nekaj o Motniku in o Gašperju Križniku, zapisovalcu ljudskih pravljic, povedala nam je tudi legendo o polžu, po katerem so znani Motničani še danes.

Na poti so nas spremljali čevlji, saj je bil Gašper Križnik po poklicu čevljar. V čevljih so se skrivale uganke. Z nekaterimi smo imeli kar nekaj dela, nekaj pa je bilo tudi takih, ki smo jih rešili hitro.

Ko smo prispeli na grad, smo se udobno namestili in prisluhnili pravljicam, ki nam jih je povedala Irena. Bila so nas sama ušesa! Čisto na koncu smo naš krasen dan zaključili s prav posebnimi igrami – Hitri pari in Čevelj v koš. Najbolj hitri in najbolj spretni pa so dobili tudi simbolične nagrade.

Vsi smo se strinjali, da smo se imeli lepo in da nam bo ta dan ostal v lepem spominu.

 

Petra Zupančič,

vodja dneva dejavnosti

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost