Ob dnevu očarljivih rastlin, letos je bil to petek, 25. maja 2018, smo z učenci 6. razredov obiskali osrednjo prireditev pred Biološkim središčem v Ljubljani.

Na delavnicah so nam strokovnjaki iz različnih inštitutov, fakultet in študenti bioloških predmetov predstavljali rastline v vsej svoji raznolikosti. Z učenci smo si ogledali 10 različnih delavnic. Spoznavali smo rastlinsko zgradbo in dele rastlin opazovali pod mikroskopom, nazorno so nam predstavili transport snovi po rastlini, spoznavali smo tropske rastline, zelišča, alge, morske rastline, občudovali gozd…

Ponudba delavnic pa se ne konča pri zgoraj omenjenih. Pestrost materialov je učence prav pritegnila k raziskovanju rastlinskega sveta, čeprav je opoldansko sonce močno grelo.

                                                                                                             Daša Sojer

(Skupno 372 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost