Eksperimentiranje je zelo pomemben del pouka naravoslovnih predmetov. Zato vsako leto učiteljice naravoslovnih predmetov pripravimo učencem kemijsko in fizikalno obarvan naravoslovni dan, ko učenci praktično poglobijo teoretično pridobljeno znanje pri pouku.

V kemijskem delu naravoslovnega dne so se učenci seznanili z osnovami varnega dela v šolskem “laboratoriju”. Nato so samostojno preizkusili, kako se različne snovi obnašajo v vodi ter spremljali še nekaj zahtevnejših demonstracijskih eksperimentov.

V fizikalnem delu pa so praktično preizkusili lastnosti vodnih in toplotnih tokov, preverili toplotne izolatorje in prevodnike. Največje veselje je bilo pretakenje vode z “natego”, saj nekaterim kar ni steklo.

Eksperimetalni naravoslovni dan je bil zelo intenziven, zabaven in zelo poučen.

(Skupno 638 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost