Učenci 9. razreda so v četrtek, 12. maja 2016, preživeli naravoslovni dan v Prirodoslovnem in Narodnem muzeju. V Prirodoslovnem muzeju so se seznanili načini fosilizacije in delom paleontologov. V delavnici so poskusili sestaviti nekdaj živeče bitje iz 21 delov okostja, ki je bilo iz kartona. Kar uspelo jim je.

Ogledali so sim primere, ki potrjujejo Darwinovo evolucijsko teorijo in ugotovili, da evolucija še vedno poteka.

V narodnem muzeju so spoznavali evolucijo  človečnjakov in razvoj človeka od skupnega prednika s šimpanzom naprej. Spoznali so značilnosti posameznih vrst človečnjakov in izvedeli kar največ o neandertalcu in homo sapiensu, kot edini vrsti, ki se je ohranila.

Z zanimanjem so si ogledali števec, ki šteje prebivalstvo na svetu. Presenečeni so ugotovili, kako število prebivalstva hitro narašča.

Skupaj z učenci smo preživeli imenitno dopoldne.

Mojca Kanduscher, učiteljica

(Skupno 290 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost