Ponedeljek, 10. 6. 2019 in torek, 11. 6. 2019

V ponedeljek in torek smo na OŠ Domžale izvedli naravoslovni dan iz astronomije za 8. razrede. Ponedeljkovo jasno vreme nam je omogočilo, da so učenci 8.a in 8.c skozi različne teleskope zrli v vesolje. Spoznavali so pot Sonca na našem nebu, si ogledali površje Lune in opazovali Jupiter in njegove štiri večje lune. Spoznali so različna ozvezdja, merili razdalje med zvezdami, s pomočjo zvezdne karte in računalniškega programa Stelarium pa so prepoznavali še druge objekte na nebu.

V torek pa nam je nekoliko zagodlo vreme in zato so učenci 8.b in 8.i pridobivali znanje z delom po skupinah, kjer so reševali delovne liste z zanimivimi nalogami. Prav tako so se učili uporabljati zvezdno karto in računalniški program Stelarium, naučili so se orientacije glede na razporeditev zvezd na nebu, spoznali ozvezdja ter določali vzhod in zahod Sonca.

Jana Vrančić

(Skupno 599 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost