Obdelava gradiv – Les

Število ur tedensko: 1
Letno število ur: 35
Razred: 7.

Pri tem predmetu učenci spoznavajo les in obdelavo lesa ob oblikovanju in izdelavi predmetov. Spoznavajo principe oblikovanja, načrtovanja, obdelovalne postopke, ugotavljajo lastnosti gradiv, izbirajo ustrezna orodja in stroje. Ob obdelavi gradiv se naučijo pravilno poimenovati in varno uporabljati posamezna orodja, stroje, lepila, premaze in spojne elemente. Izračunajo ceno izdelka in ocenijo možnost za prodajo. Izdelujemo izdelke, ki so uporabni ali zabavni, ter izdelke, ki obogatijo naše okolje (sobo, delovno mizo, stanovanje …). Učenci izdelajo tri izdelke, pri katerih se vsakič naučijo nekaj novega (spoznavajo vrste lesa, lastnosti lesa, od delovnih operacij do priprave tehnične dokumentacije). Z uspešnim delom in končnim izdelkom si oblikujejo pozitivno samopodobo. Gradivo, ki ga bodo učenci potrebovali, bo priskrbela šola. Strošek nabave boste plačali po položnici.

Pouk se izvaja strnjeno po dve šolski uri na 14 dni.