V sredo, 21. 11. 2018, smo na OŠ Domžale obeležili svetovni dan pozdrava, in sicer z okrasitvijo stopnic na vhodu z napisi pozdrava Dober dan v vseh maternih jezikih učencev naše šole.

Prav tako so učenci po ozvočenju povedali nekaj lepih besed na splošno o pozdravu in Dober dan v ruščini, kitajščini, albanščini, srbščini, bosanščini, hrvaščini, portugalščini, moldavščini, poljščini in slovenščini, torej v vseh jezikih učencev. Povedano je bilo, da je pozdrav temeljni gradnik naših odnosov, da s pozdravom lahko nekoga razvedrimo, mu polepšamo dan, ko ga na primer pozdravimo na hodniku in mu namenimo nasmeh. Ko človeka pozdravimo, mu izrečemo neke vrste dobrodošlico in mu posvetimo nekaj pozornosti, ki jo mogoče prav takrat potrebuje. Pozdrav je torej beseda, ki dela čudeže in nikoli ne smemo pozabiti, da se je prav vsako prijateljstvo začelo s preprostim živijo.

 

Mihaila Hardi Vitorović, multiplikatorka projekta Izzivi medkulturnega sobivanja

(Skupno 590 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost