Danes, 2.4.2019, smo se učenci 2. b razreda OŠ Domžale odpravili na obisk k starostnikom v MGC Domžale. Še posebej smo bili veseli, da so nas povabili na mednarodni dan knjig za otroke. Videli smo, da so nas težko pričakovali, saj se jih je zbralo kar veliko število. Že več let 2. b razred sodeluje v projektu »Pravljica pri babici.« Tudi mi smo bili obiska veseli.

Najprej sta nas je v večnamenskem prostoru pozdravila dva sobna zajčka ter starostniki. Gospa Ljuba nam je za začetek prebrala pravljico Žabji princ. Pridno smo jo poslušali in na koncu ponovili kaj je značilno za pravljice.

Sledil je nastop. Ker se nam je pridružila nekdanja učiteljica ter pomočnica ravnateljice na OŠ Domžale Marika Haler, smo z veseljem skupaj in posamezno izvedli obsežen nastop. Naš razred je prepeval ljudske ter otroške pesmice ter zaplesal dva ljudska plesa. Spoznali pa smo kar nekaj ljudskih pesmi, ki jih prepevajo starostniki in tako obujajo spomine na mlade čase.

Na koncu so nas lepo pogostili in obljubili smo, da se kmalu spet srečamo.

                                     Učenci in razredničarka Magda Mihelčič

(Skupno 371 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost