V sredo, 7. decembra 2016, smo drugošolci obiskali medgeneracijski center v Domžalah.

Pomalicali smo in se pripravili na odhod. Tja smo se  odpravili po prvi šolski uri. Ob 10. uri smo se srečali z upokojenci, ki bivajo v MGC. Udeležili smo se druženja z naslovom: »Pravljica pri dedku ali babici«. Tokrat nam je pravljico bral dedek. Poslušali smo Slovensko ljudsko pravljico: O pastirčku in debeli uši. Pozorno smo poslušali pravljico in kar nismo se še mogli posloviti. Prebral nam je še eno pravljico, pa tudi naša učenka je prebrala slovensko ljudsko pravljico iz knjige Babica pripoveduje. Na koncu smo zapeli kar nekaj pesmic, pa tudi starostniki so nam pomagali zapeti znane pesmice. Obljubili smo, da se še kdaj srečamo. Veseli smo se odpravili proti šoli in nadaljevali s poukom.

Takih srečanj si v bodoče še želimo, saj starostnikom popestrimo dan, mi pa se veselimo prijaznih srečanj s starejšimi.

Zapisala: Magda Mihelčič

(Skupno 298 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost