Z učenci 7. in 8. razreda, ki obiskujejo izbirni predmet kmetijstvo, smo danes, 20.3.2017, obiskali veterinarski dom v Domžalah. Sprejela nas je prijazna veterinarka Tina. Razkazala nam je veterinarski dom in predstavila delo veterinarje​v.  Povedala nam je razliko med izobrazbo ter delom veterinarja in veterinarskega tehnika. Spoznali smo​, da veterinar ne dela samo v ambulanti in da ne skrbi zgolj za zdravje hišnih ljubljenčkov, ampak​,​ da je delo včasih lahko zelo težaško. Veterinar obiskuje tudi kmetije in zdravi rejne živali, včasih mora kakšen poseg izvesti tudi na terenu. Razlagala nam je o najpogostejših boleznih, poškodbah in posegih pacientov​,​ s katerimi se srečujejo pri svojem delu, izpostavila pa pomen preventive, tako za zdravje živali, kot v smislu preprečevanja širjenja infekcijskih in zajedalskih bolezni na ljudi.

 

(Skupno 405 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost